رنگ بینایی تلسکوپ خورشید خورشید خورشیدگرفتگی

رنگ: بینایی تلسکوپ خورشید خورشید خورشیدگرفتگی خورشید گرفتگی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی بازسازی رنگدانه‌های پوست انسان با استفاده از چاپگر زیستی سه‌بعدی

محققان انستیتوی A*STAR واقع در سنگاپور یک روش مناسب جهت کنترل رنگدانه‌ها در پوست مصنوعی با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی اختراع کردند. 

بازسازی رنگدانه‌های پوست انسان با استفاده از چاپگر زیستی سه‌بعدی

بازسازی رنگدانه های پوست انسان با استفاده از چاپگر زیستی سه بعدی

عبارات مهم : محققان

محققان انستیتوی A*STAR واقع در سنگاپور یک روش مناسب جهت کنترل رنگدانه ها در پوست مصنوعی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی اختراع کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، با وجود این که پوست های مصنوعی امروزی در بازسازی پوست، پیوند، سم شناسی و آزمایشات شیمیایی کاربرد دارند، این پوست های مصنوعی فاقد شاخصه های پیچیده ای مانند رنگدانه ها، غدد عرق ریز یا فولیکول های مو هستند.

بازسازی رنگدانه‌های پوست انسان با استفاده از چاپگر زیستی سه‌بعدی

محققان جهت ساخت رنگدانه های پوست از سه نوع سلول پوستی کراتینوسیتملانوسیت و فیبروبلاست و تکنیک چاپ سه بعدی زیستی drop on demand استفاده کردند. این تکنیک دو مرحله ای مشمول بر ایجاد ساختارهای سلسله مراتبی متخلخل از جنس کلاژن و سپس قرار دادن سلول های پوستی در موقعیت های از پیش تعیین شده است در ساختار اولیه هست. این شیوه امکان کنترل دقیق توزیع سلول های چاپ شده است را فراهم می کند. همچنین امکان تعیین اندازه حفره های موجود در ساختار کلاژنی را نیز در اختیار می گذارد.

چاپ سه بعدی زیستی یک ابزار فوق العاده جهت تجمیع مواد زیستی و سلول های زنده به منظور ساخت پوست مصنوعی در حجم اوج و توانایی بازتولید هست. با وجود این معمولا پخش رنگدانه های پوست به طور همسان انجام نمی شود و این چالش بزرگی هست. ولی محققان در این پروژه توانستند رنگدانه ها را به صورت یکنواخت در سطح پوست مصنوعی توزیع کنند.

محققان انستیتوی A*STAR واقع در سنگاپور یک روش مناسب جهت کنترل رنگدانه‌ها در پوست مصنوعی با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی اختراع کردند. 

این شیوه چاپ سه بعدی علاوه بر تولید رنگدانه های پوست، جهت ساخت پوست مصنوعی به منظور انجام آزمایشات سم شناسی و تحقیقات اساسی در زمینه زیست شناسی پوست کاربرد دارد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Biofabrication انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: محققان | بازسازی | استفاده | زیست شناسی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs