رنگ بینایی تلسکوپ خورشید خورشید خورشیدگرفتگی

رنگ: بینایی تلسکوپ خورشید خورشید خورشیدگرفتگی خورشید گرفتگی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سی‌ان‌ان روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت

هیل: پایتخت کشور عزیزمان ایران مذاکره با واشنگتن را به برداشتن تحریم‌ها منوط کرد|رویترز: رئیس‌جمهور کشور عزیزمان ایران درخواست آمریکا را رد کرد 

سی‌ان‌ان روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت

سی ان ان روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت

عبارات مهم : ایران

هیل: پایتخت کشور عزیزمان ایران مذاکره با واشنگتن را به برداشتن تحریم ها منوط کرد|رویترز: مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران درخواست آمریکا را رد کرد

گفتگوی زنده تلویزیونی مدیر جمهور با مردم، در رسانه های خبری دنیا بازتاب گسترده ای به همراه داشت، بعضی شبکه ها از جمله سی ان ان و پایگاه خبری هیل به طور زنده بیانات روحانی را پوشش دادند.

شب گذشته، مدیر جمهور کشورمان در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم گفتگو کرد. روحانی در این برنامه به پرسشها فعلی کشور پرداخت از مردم خواست با همدلی درکنار دولت پرسشها را شرایط فعلی مرتفع کنند.

سی‌ان‌ان روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت

رئیس جمهور در این برنامه به پرسشها دیپلماسی نیز پرداخت. وی با اشاره به درخواست ترامپ از کشور عزیزمان ایران گفت که او تنها یک جنگ روانی به راه انداخته است و ما جهت مذاکره پیش شرطی تعیین نکرده ایم. بیانات مدیر دولت دوازدهم با وکنش های بسیاری در فضای مجازی، رسانه های خبری عربی، آمریکایی مواجه شده است است عمده آنها گفتگوی روحانی با مردم کشوررش را هشداری علیه آمریکا تلقی کرده اند.آکثر آن ها هشدار روحانی را تیتر کرده اند با این عنوان «آمریکا از بازگشت تحریم ها پشیمان خواهد شد.»

رسانه های شنیداری و تصویری، روزنامه ها و پایگاه های اینترنتی در کشورهای متفاوت شامگاه دوشنبه در همان ساعات اولیه سخنان مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران درگفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم را پوشش دادند. بسیاری از این رسانه ها منشتر شدن اخبار فوری بخش های گوناگون این گفت وگو را بلافاصله مخابره کردند.

هیل: پایتخت کشور عزیزمان ایران مذاکره با واشنگتن را به برداشتن تحریم‌ها منوط کرد|رویترز: رئیس‌جمهور کشور عزیزمان ایران درخواست آمریکا را رد کرد 

برخی مطبوعات و شبکه های خبری آمریکایی و اروپایی بیانات مدیر جمهور کشورمان در خصوص آمریکا و برجام را به گونه ای پوشش دادند که به طور کلی خط بطلان بر تابوت مذاکرات کشیدند. ولی در برابر رسانه های چینی و روسی محتاط و با چاشنی ترساندن موضع گیری مدیر جمهور را پوشش دادند. شبکه خبری سی ان ان زیرکانه به به موقعیت قتصادی چین و روسیه در کشور عزیزمان ایران پرداخت و روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت و گفت روحانی به تجارت با پکن و مسکو اشاره کرده است!

در گزارش ذیل بخشی از بازتاب صحبت مدیر جمهور را از نظر می گذرانید:

رویترز: روحانی درخواست آمریکا جهت گفت وگو را رد کرد

سی‌ان‌ان روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران درخواست آمریکا جهت گفت وگو را رد کرد. روحانی اظهار داشت که آمریکا تحریم ها را علیه کشور عزیزمان ایران بازمی گرداند و از توافق هسته ای خارج می شود و سپس خواهان مذاکره با ما می شود. حرف های ترامپ تنها جهت بهره برداری داخلی در انتخابات امریکا است یا جهت جنگ روانی با مردم ایران.

رویترز همچنین در سابقه خبر خود به این توصیه اشاره کرد که «مقام های ارشد و فرماندهان نظامی کشور عزیزمان ایران درخواست ترامپ جهت مذاکره را بی ارزش و «یک رویا» خوانده و گفته اند که بیانات وی با اقداماتش در بازگرداندن تحریم ها تناقض دارد.

هیل: پایتخت کشور عزیزمان ایران مذاکره با واشنگتن را به برداشتن تحریم‌ها منوط کرد|رویترز: رئیس‌جمهور کشور عزیزمان ایران درخواست آمریکا را رد کرد 

خبرگزاری فرانسه، روحانی: مذاکره همزمان با تحریم معنایی ندارد

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود نوشت: حسن روحانی اظهار داشت که درخواست واشنگتن جهت مذاکره همزمان با تحریم معنایی ندارد.

این خبرگزاری فرانسوی در ادامه نوشت: روحانی گفت که آنها می خواهند کودکان، بیماران و مردم کشور عزیزمان ایران را تحریم کنند.

سی‌ان‌ان روی نقطه ضعف ترامپ دست گذاشت

روحانی افزود که کشور عزیزمان ایران «همیشه از مذاکره استقبال می کند» ولی واشنگتن ابتدا باید نشان دهد که قابل اعتماد است.

شینهوا، ایرانی ها آمریکا را پشیمان می کنند

خبرگزاری شینهوا نیز ابتدا با خبری فوری پوشش سخنان مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران را شروع کرد. این رسانه چینی نوشت: حسن روحانی گفت که ایرانی ها آمریکا را به علت بازگرداندن تحریم ها «پشیمان» خواهند کرد.

هیل: روحانی مذاکره با آمریکا را به برداشتن تحریم ها منوط کرد

تارنمای هیل جزو رسانه های مهم آمریکایی بود که گفت وگوی تلویزیونی را پوشش داد و نوشت: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران مذاکره با آمریکا را به برداشتن تحریم ها منوط کرد.

این تارنمای آمریکایی که به کنگره نزدیک هست، در ادامه گزارش خود نوشت، روحانی گفت: من پیش شرطی ندارم، اگر دولت آمریکا امروز آماده هست، ما راجع به نحوه پرداخت غرامت هایی که باید به خاطر دخالت هایش در کشور عزیزمان ایران پرداخت کند، مذاکره کنیم.

واشنگتن تایمز: روحانی گفت وگو با آمریکا را رد کرد

روزنامه واشنگتن تایمز گزارشی با این عنوان منتشر کرد: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران گفت وگو با آمریکا را رد کرد و تحریم های ترامپ را اقدامی سیاسی خواند.

به نوشته این نشریه آمریکایی، مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران در یک گفت وگوی تلویزیونی از تصمیم ترامپ جهت بازگرداندن تحریم هایی که تحت توافق هسته ای 2015 برداشته شده است بود، انتقاد کرد و مدیر جمهوری آمریکا را به بازی با سیاست در منزل و تلاش جهت ایجاد آشوب در کشور عزیزمان ایران متهم کرد.

الجزیره: کشور عزیزمان ایران نمی تواند در حین تحریم با آمریکا گفت وگو کند

شبکه الجزیره در تارنمای خود به نقل از روحانی نوشت: کشور عزیزمان ایران نمی تواند در حالی که تحت تحریم است با آمریکا گفت وگو کند.

در این گزارش شبکه قطری آمده است: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران اظهار داشت، تصمیم ترامپ جهت خروج از توافق هسته ای ثابت می کند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

روحانی اعلام کرد کشور عزیزمان ایران تا زمانی که در سایه تحریم های اقتصادی واقع شده است است نمی تواند وارد گفت وگو با دولت «غیرقابل اعتماد» ترامپ شود.

شبکه راشاتودی، روحانی: مذاکره در شرایط تحریم ها بی معنی است

شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان راشاتودی به نقل از حسن روحانی گفت: مذاکره در شرایطی که تحریم ها اعمال می شود، هیچ معنایی ندارد.

رسانه روسی به نقل از مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران گفت: ترامپ از امکان مذاکره با کشور عزیزمان ایران خودداری کرد و کارها خود را به زیان ملت کشور عزیزمان ایران انجام می دهد.

راشاتودی با بیان اینکه ترامپ دستور احیای تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را صادر کرد، خاطرنشان کرد: وزیران خارجه فرانسه، انگلیس، آلمان و کمیسار عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا از این تصمیم ترامپ ابراز تاسف کردند.

شبکه رن.ت.و: روحانی به آمریکا هشدار داد

شبکه تلویزیونی رن.ت.و روسیه در بخش های خبری شامگاه دوشنبه خود با اشاره به بیانات تلویزیونی روحانی گفت: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران در مورد پیامدهای احیای تحریم های ضدایرانی به واشنگتن هشدار داد.

رسانه روسی افزود: روحانی از ملت کشور عزیزمان ایران خواست دربرابر پرسشها اقتصادی متحد شوند.

به گزارش رن.ت.و مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد که آمریکا از برقراری مجدد تحریم ها در مورد کشور عزیزمان ایران تاسف خواهد خورد و در همین حال هیچ یک از تدابیری را که پایتخت کشور عزیزمان ایران ممکن است اتخاذ کند، ذکر نکرد.

«روحانی تاکید کرد که به رغم تحریم ها، کشور عزیزمان ایران به دنیا نشان خود داد که به وعده خود عمل کرده و به تعهداتش در توافقنامه های بین المللی پایبند است.»

رسانه روسی افزود: روحانی همچنین گفت که پایتخت کشور عزیزمان ایران روابط با همسایگانش را جهت تثبیت و تقویت صلح و آرامش در منطقه خاورمیانه بهتر خواهد کرد.

رادیو اکومسکو: روحانی دلیلی جهت مذاکره با آمریکا نمی بیند

رادیو اکو مسکو که از نظر های غربی پیروی می کند گفت که مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران دلیلی جهت مذاکره با همتای آمریکایی خود بعد از احیای تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران نمی بیند.

«روحانی در سخنان هشدار گونه گفت که آمریکا از تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران متاسف خواهد شد.»

رسانه روسی افزود: روحانی خطاب به مردم کشور عزیزمان ایران از آنان دعوت کرد با وحدت و یکپارچگی در برابر پرسشها اقتصادی بایستند.

تاس: روحانی واشنگتن را از پیامدهای ازسرگیری تحریم ها برحذر داشت

خبرگزاری تاس با اشاره به سخنان تلویزیونی مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران نوشت: حسن روحانی واشنگتن را از پیامدهای بازگرداندن تحریم ها علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران برحذر داشت.

«روحانی خاطرنشان کرد که آمریکا از تحریم کشور عزیزمان ایران پشیمان خواهد شد.»

رسانه روسی نوشت: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران در همین حال بر پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در چارچوب توافقات بین المللی تاکید کرد.

رادیو گاواریت ماسکوا: دعوت ترامپ جهت مذاکره جهت تفرقه افکنی است

رادیو گاواریت ماسکوا با اشاره به سخنان مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران گفت: دعوت ترامپ جهت مذاکره مستقیم میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا، با نشانه تفرقه افکنی در جامعه کشور عزیزمان ایران به نفع واشنگتن انجام گرفت.

رسانه روسی خاطرنشان کرد: مدیر جمهوری ایالات متحده پیشتر بر آمادگی خود جهت دیدار شخصی با روحانی به رغم تحریم های اعمال شده، خبر داده بود.

پایگاه اینترنتی روزنامه ایزوستیا: ترامپ به مذاکره با کشور عزیزمان ایران پشت کرد

روزنامه ایزوستیا در بخش اخبار آنلاین پایگاه اینترنتی خود نوشت: روحانی به ترامپ متذکر شد که ابتدا وی به روند مذاکرات (با ایران) پشت کرد.

روحانی گفت که واشنگتن بعد از این باید میل به خود جهت شروع مذاکره را اثبات کند.

ایزوستیا خاطرنشان کرد: شرکت ملل خواستار حفظ معامله هسته ای (برجام) با کشور عزیزمان ایران به رغم اعمال تحریم های آمریکا علیه این کشور شده است است.

سخنگوی کمیسیون اروپا نیز اعلام کرده است که اتحادیه اروپا تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را در قلمرو اروپا بی اثر خواهد کرد.

سی ان ان: روحانی بر ادامه تجارت پایتخت کشور عزیزمان ایران با پکن و مسکو اشاره کرد

شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در بازتاب سخنان دوشنبه شب حسن روحانی گزارش داد: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران در تلویزیون به این عنوان اشاره کرد که پکن و مسکو به تجارت خود با پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد.

سی ان ان در بخش خبری بامدادی سه شنبه افزود: روحانی همچنین گفت که آماده گفت و گو با آمریکا هست، اگر دولت ترامپ نشان دهد می توان به آنها اعتماد کرد با بازگشت به برجام و برداشته شدن تحریم ها.

این رسانه ادامه داد که مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران در هشداری اعلام کرد که آمریکا از بازگرداندن تحریم های ضدایرانی پشیمان خواهد شد.

سی ان ان: روحانی، ترامپ را به چالش کشید

شبکه خبری سی ان ان در بخشی دیگر نوشت:«حسن روحانی»رئیس جمهوری کشور عزیزمان ایران دراظهارات دوشنبه(شب)بابیان اینکه جمهوری اسلامی« همین الان» از مذاکراه با آمریکا استقبال می کند، «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا را به چالش کشید.

این شبکه خبری آمریکایی بیانات مدیر جمهور کشورمان را در گفت و گوی تلویزیونی زنده بازتاب داد و به بخش هایی از این گفت و گو پرداخت.

سی ان ان نوشت: روحانی در مصاحبه ای که دوشنبه شب به وقت محلی کشور عزیزمان ایران با تلویزیون دولتی کشور عزیزمان ایران انجام شد، گفت: من پیش شرط ندارم. اگر دولت آمریکا بخواهد بیایید از همین الان شروع کنیم. اگر صداقت وجود داشته باشد کشور عزیزمان ایران هر لحظه از مذاکره و گفت و گو استقبال کرده است.

سی ان ان نوشت: «جان بولتون» مشاور امنیت ملی ترامپ در پاسخ به پرسش مجری این شبکه راجع به این پیشنهاد (روحانی) گفت که اجازه بدهید ببینیم این پیشنهاد واقعی است یا این که زیاد پروپاگاندا (تبلیغات) است.بولتون افزود:

ترامپ در موضع خود راجع به آمادگی مذاکره با کشور عزیزمان ایران و کره شمالی «ثابت قدم» بوده است.

وی گفت: اگر ایرانی ها واقعا خواستار مذاکره راجع به همه رفتارهای ارزش در منطقه و دنیا هستند، فکر می کنم که مدیر جمهور (ترامپ) هم مایل به این کار هست. (اینجا)

سی ان ان ادامه داد: با این حال مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران ابراز نگرانی کرد که ترامپ قابل اعتماد نیست و اشاره کرد که مدیر جمهور آمریکا به مذاکره قبلی با پایتخت کشور عزیزمان ایران و دیگر توافقات بین المللی پشت کرده است.

روحانی گفت: کسی که امروز مدعی است مذاکره کند از همه تعهدات بین المللی خود -از توافق آب و هوایی پاریس گرفته تا تعهدات تجاری خود با دیگر کشورها- عقب نشینی کرده است.

وی (روحانی) اشاره کرد که کشور عزیزمان ایران می خواهد آمریکا قبل از هر گونه شروع مذاکرات دست از تحریم ها بردارد.

این شبکه خبری به این بخش از بیانات مدیر جمهور کشورمان اشاره کرد که گفته بود: «اگر کسی چاقویی را در بازوی دشمن یا رقیب خود وارد کند و بگوید می خواهم مذاکره کنم، پاسخ این است که اول باید چاقو را بیرون بیاورد و بعد پای میز مذاکره بیاید.»

سی ان ان نوشت، مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران افزود: این تحریم ها کودکان و مردم کشور عزیزمان ایران را نشانه قرار داده است.

روحانی همچنین گفت که زیاد کردن تحریم های کشور عزیزمان ایران و لفاظی های دولت آمریکا با توجه به نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای درنوامبر (آذر) آینده در آمریکا، مصرف داخلی دارد.

این رسانه آمریکایی افزود:

روحانی تکرار کرد که این آمریکا است که به شکل فزاینده ای منزوی می شود نه ایران. آنها بر ما فشار وارد می کنند ولی ما در آخر به سلامت عبور می کنیم.

روحانی گفت: فکر می کنم که اگر متحد و هماهنگ باشیم و اگر با هم کار کنیم بسرعت آمریکا را از این اقدام خود پشیمان می کنیم. دنیا درک خواهد کرد که آمریکا خواهد فهمید که این تحریم ها موثر نیستند.

رئیس جمهور کشور عزیزمان ایران افزود: چین و روسیه نشان داده اند که ازتحریم های آمریکا پیروی نخواهند کرد هر چندکه ترامپ تهدیدکرده کسانی که به مراودات تجاری با کشور عزیزمان ایران ادامه می دهند با «تبعاتی شدید» مواجه خواهند شد.

وی گفت: چین بزرگترین شریک تجاری ما است و روسیه و چین علنا گفته اند که در چارچوب توافق با ما عمل خواهند کرد.

سی ان ان نوشت: روحانی همچنین اشاره کرد که هنگامی که یک شرکت فرانسوی از یک پروژه گازی که توافق کرده بود خارج شد چین فورا خلا آن را پر کرد. در شرایط فعلی کشورهای اسیایی بیشترین اهمیت را جهت ما دارند.

این شبکه آمریکایی خاطرنشان کرد: دیگر امضا کنندگان توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران از جمله اتحادیه اروپا، روسیه و چین به توافق پایبند هستند. اتحادیه اروپا، انگلیس، فرانسه و آلمان روز دوشنبه در بیانیه مشترکی اعلام کردند که از اقدام آمریکا «عمیقا متاسف» هستند. اتحادیه اروپا اعلام کرده که کارها قانونی را جهت حفاظت از شرکت های اتحادیه اروپا جهت «مراودات تجاری قانونی و مشروع» با کشور عزیزمان ایران انجام خواهد داد.

رسانه های چین: کشور عزیزمان ایران به آمریکا هشدار داد

در همین حال رسانه های چین با بازتاب سخنان دوشنبه شب رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نوشتند: روحانی به شدت به آمریکا هشدار داده است که تحریم ایران، واشنگتن را پشیمان خواهد کرد و سودی جهت آن کشور ندارد.

شینهوا خبرگزاری رسمی چین در مطلبی نوشت:

روحانی در سخنانی که بازتاب وسیعی در دنیا داشته است گفت ملت کشور عزیزمان ایران از طریق اتحاد و همبستگی، تحریم را پشت سر خواهد گذاشت و نمی گذارد آمریکا به نشانه خود برسد.

این خبرگزاری می نویسد روحانی به آمریکا هشدار داده است که ترامپ متوجه خواهد شد که ملت کشور عزیزمان ایران همانطور که در گذشته با این نوع فشارها تسلیم نشده اند در آینده نیز هرگز چنین کاری انجام نخواهند داد.

رادیو بین المللی چین هم در گزارشی نوشت: از نظر مردم کشور عزیزمان ایران و ‘روحانی’ رییس جمهوری اسلامی ایران، دولت ایالات متحده بعد از خروج از معاهده هسته ای ‘برای مذاکرات قابل اعتماد نیست’ و پایتخت کشور عزیزمان ایران حاضر به مذاکره با واشنگتن نخواهد بود.

این رسانه نوشت که روحانی از رییس جمهوری آمریکا خواسته است صداقت داشته باشد و اراده خود را جهت حل پرسشها از طریق مذاکره نشان دهد.

روزنامه گلوبال تایمز هم نوشت

از نظر رییس جمهوری کشور عزیزمان ایران درخواست واشنگتن جهت مذاکره همزمان با تحریم معنایی ندارد و پایتخت کشور عزیزمان ایران حاضر نیست زیر بار رفتارهای دوگانه آمریکا برود.

این روزنامه که سیاست های دولت چین را در دنیا منعکس می کند نوشت: مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران مذاکره با آمریکا را مشروط به برداشتن تحریم ها کرده و گفته است پیش شرطی جهت مذاکره با واشنگتن ندارد ولی اگر آمریکا آماده است می توانیم راجع به نحوه پرداخت غرامت هایی که باید به خاطر دخالت هایش در کشور عزیزمان ایران پرداخت کند، مذاکره کنیم.

چاینا دیلی هم نوشت: به نظر می رسد با رد درخواست مذاکره ترامپ با کشور عزیزمان ایران به وسیله حسن روحانی، دو کشور وارد مرحله جدیدی از بی اعتمادی شده است اند.

این روزنامه نوشت: کشور عزیزمان ایران هرگز به امریکا اعتماد نداشته و ندارد و تجربه خوبی از آمریکایی ها در این زمینه ندارد لیکن آمریکا برجام که یک محصول بین المللی بود را نقض کرده و اکنون دوباره به دنبال مذاکره با کشور عزیزمان ایران هست.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دوشنبه شب در گفت وگوی زنده تلویزیونی گفت: اروپایی که هر لحظه متحد آمریکا بوده، اکنون برابر این کشور ایستاده هست. امروز ما در دنیا تنها نیستیم یعنی همه کشورها جز چند کشور معدود، طرفدار کشور عزیزمان ایران هستند و به عنوان متعهدی قابل اعتماد، می شناسند.

روحانی گفت: در واقع اساس تحریم به سه ماه آینده که آمریکا می خواهد در نفت و بانک وارد عمل شود بر می گردد و قولی که اروپا، چین و روسیه دادند این است بتوانند ایستادگی کنند جهت فروش نفت و هم روابط بانکی ما با دنیا حفظ شود.

رئیس جمهوری کشور عزیزمان ایران همچنین در بخش دیگری از گفت وگوی تلویزیونی خود اظهار کرد: من پیش شرطی ندارم و اگر دولت آمریکا امروز آماده هست، ما راجع به نحوه پرداخت غرامت هایی که باید به ملت کشور عزیزمان ایران از سال 32 تا حال به خاطر مداخلات در زندگی مردم کشور عزیزمان ایران پرداخت کند، مذاکره کنیم. آماده ایم بدانیم به چه صورت، در چند قسط و چگونه می خواهد این غرامت ها را پرداخت کند. آمریکا بدهکار ملت کشور عزیزمان ایران است و به خاطر مداخلات متعدد در کشور عزیزمان ایران هم بدهکار عذرخواهی و هم بدهکار غرامت هست. بدهکاری اش را پرداخت کند ما همواره اهل مذاکره در تاریخ بودیم و هستیم.

مدیر جمهوری گفت: کسی که از مذاکره خارج شده است وپشت کرده به مذاکره، ترامپ و دولت ترامپ است و کاری که انجام می دهد کاری است علیه ملت و منافع ملی ایران. بنابراین اگر صداقت باشد، کشور عزیزمان ایران همواره از مذاکره استقبال کرده است.

وی گفت: بعدازخروج از برجام اگرچه اول گفتند شروطی داریم و الان مذاکره بدون پیش شرط را مطرح می کنند.مقامات آمریکایی متناقض می گویند. باید از این توصیه شروع کنم که مردم ما در طول سال های گذشته تجربه خوبی دارند هم از مقامات آمریکایی و هم از دولتمردان ایران.

رئیس جمهور همچنین گفت: ترامپ یک قدم برگشته هست؛ او باید چند قدم برگردد؛ باید حداقل به قبل از دوران خودش برگردد تا شرایط مناسب جهت منافع ایران، آمریکا و دنیا بهتر تضمین شود.

دکتر روحانی تصریح کرد: من پیش شرطی ندارم اگر دولت آمریکاامروز آماده هست، ما راجع به نحوه پرداخت غرامت هایی که باید به ملت کشور عزیزمان ایران از سال 32تا به حال به خاطر مداخلاتش در زندگی مردم درکشور کشور عزیزمان ایران پرداخت کند،مذاکره کنیم.

ما آماده ایم که بدانیم به چه صورت و در چند قسط و چگونه می خواهد این غرامت ها را پرداخت کند. آمریکا بدهکار ملت کشور عزیزمان ایران است وبه خاطر مداخلات متعددش در کشور کشور عزیزمان ایران هم بدهکار عذرخواهی و هم بدهکار غرامت هست. بدهکاری اش را پرداخت کند ما همواره اهل مذاکره در تاریخ بوده و هستیم.

رئیس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: اروپا امروز روبروی آمریکا ایستاده، اروپایی که هر لحظه متحد امریکا بوده است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | مذاکره | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | رسانه ها | آمریکایی | حسن روحانی | دولت ترامپ | تحریم ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs